| f t | Login

Matchs - J League (Japon)

22 February 2019
Cerezo Osaka 1:0 Vissel Kobe
23 February 2019
Gamba Osaka 2:3 Yokohama F Marinos
Jubilo Iwata 1:1 Matsumoto Yamaga
Kashima Antlers 1:2 Oita Trinita
Kawasaki Frontale 0:0 FC Tokyo
Sagan Tosu 0:4 Nagoya Grampus
Sanfrecce Hiroshima 1:1 Shimizu S Pulse
Shonan Bellmare 2:0 Consadole Sapporo
Vegalta Sendai 0:0 Urawa RD
1 March 2019
Kawasaki Frontale 1:1 Kashima Antlers
Sanfrecce Hiroshima 0:0 Jubilo Iwata
2 March 2019
Nagoya Grampus 2:0 Cerezo Osaka
Oita Trinita 0:1 Matsumoto Yamaga
Shimizu S Pulse 2:4 Gamba Osaka
Shonan Bellmare 2:3 FC Tokyo
Urawa RD 0:2 Consadole Sapporo
Vissel Kobe 1:0 Sagan Tosu
Yokohama F Marinos 2:1 Vegalta Sendai
9 March 2019
Cerezo Osaka 0:1 Sanfrecce Hiroshima
Consadole Sapporo 5:2 Shimizu S Pulse
Gamba Osaka 2:3 Nagoya Grampus
Jubilo Iwata 1:2 Oita Trinita
Kashima Antlers 1:0 Shonan Bellmare
Matsumoto Yamaga 0:1 Urawa RD
10 March 2019
FC Tokyo 2:0 Sagan Tosu
Vegalta Sendai 1:3 Vissel Kobe
Yokohama F Marinos 2:2 Kawasaki Frontale
17 March 2019
Cerezo Osaka 1:2 Urawa RD
Consadole Sapporo 1:3 Kashima Antlers
FC Tokyo 1:0 Nagoya Grampus
Kawasaki Frontale 0:1 Gamba Osaka
Oita Trinita 2:0 Yokohama F Marinos
Sagan Tosu 1:0 Jubilo Iwata
Sanfrecce Hiroshima 1:0 Matsumoto Yamaga
Shonan Bellmare 2:1 Vegalta Sendai
Vissel Kobe 1:1 Shimizu S Pulse
29 March 2019
Yokohama F Marinos 0:0 Sagan Tosu
30 March 2019
Gamba Osaka 3:4 Vissel Kobe
Jubilo Iwata 1:1 Kashima Antlers
Nagoya Grampus 4:0 Consadole Sapporo
Oita Trinita 0:1 Sanfrecce Hiroshima
Urawa RD 1:1 FC Tokyo
Vegalta Sendai 0:2 Cerezo Osaka
31 March 2019
Matsumoto Yamaga 0:2 Kawasaki Frontale
Shimizu S Pulse 1:3 Shonan Bellmare
5 April 2019
Kashima Antlers 2:1 Nagoya Grampus
Kawasaki Frontale 1:1 Cerezo Osaka
Urawa RD 0:3 Yokohama F Marinos
6 April 2019
Consadole Sapporo 1:2 Oita Trinita
FC Tokyo 2:1 Shimizu S Pulse
Matsumoto Yamaga 2:1 Vissel Kobe
Sanfrecce Hiroshima 3:0 Gamba Osaka
Shonan Bellmare 0:2 Jubilo Iwata
Vegalta Sendai 3:0 Sagan Tosu
13 April 2019
Cerezo Osaka 0:1 Consadole Sapporo
Yokohama F Marinos 1:1 Nagoya Grampus
14 April 2019
FC Tokyo 3:1 Kashima Antlers
Gamba Osaka 0:1 Urawa RD
Jubilo Iwata 1:2 Shimizu S Pulse
Oita Trinita 2:0 Vegalta Sendai
Sagan Tosu 0:1 Kawasaki Frontale
Shonan Bellmare 1:1 Matsumoto Yamaga
Vissel Kobe 2:4 Sanfrecce Hiroshima
19 April 2019
Kawasaki Frontale 2:0 Shonan Bellmare
Sanfrecce Hiroshima 0:1 FC Tokyo
20 April 2019
Consadole Sapporo 3:0 Yokohama F Marinos
Gamba Osaka 1:1 Oita Trinita
Kashima Antlers 1:0 Vegalta Sendai
Matsumoto Yamaga 1:0 Sagan Tosu
Nagoya Grampus 1:0 Jubilo Iwata
Shimizu S Pulse 1:0 Cerezo Osaka
Urawa RD 1:0 Vissel Kobe
27 April 2019
Cerezo Osaka 0:0 Oita Trinita
28 April 2019
FC Tokyo 2:0 Matsumoto Yamaga
Jubilo Iwata 1:2 Consadole Sapporo
Nagoya Grampus 1:0 Sanfrecce Hiroshima
Sagan Tosu 0:2 Shonan Bellmare
Shimizu S Pulse 0:2 Urawa RD
Vegalta Sendai 2:1 Gamba Osaka
Vissel Kobe 1:2 Kawasaki Frontale
Yokohama F Marinos 2:1 Kashima Antlers
3 May 2019
Kashima Antlers 3:0 Shimizu S Pulse
Kawasaki Frontale 3:1 Vegalta Sendai
Sanfrecce Hiroshima 0:1 Yokohama F Marinos
Urawa RD 0:1 Jubilo Iwata
4 May 2019
Consadole Sapporo 2:1 Vissel Kobe
Gamba Osaka 0:0 FC Tokyo
Matsumoto Yamaga 0:2 Cerezo Osaka
Oita Trinita 2:0 Sagan Tosu
Shonan Bellmare 1:1 Nagoya Grampus
11 May 2019
Cerezo Osaka 3:0 Yokohama F Marinos
Sagan Tosu 3:1 Gamba Osaka
12 May 2019
FC Tokyo 1:0 Jubilo Iwata
Matsumoto Yamaga 0:0 Consadole Sapporo
Nagoya Grampus 2:0 Urawa RD
Shimizu S Pulse 0:4 Kawasaki Frontale
Shonan Bellmare 0:1 Oita Trinita
Vegalta Sendai 2:1 Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe 0:1 Kashima Antlers
17 May 2019
Kawasaki Frontale 1:1 Nagoya Grampus
Sanfrecce Hiroshima 0:1 Sagan Tosu
Urawa RD 2:3 Shonan Bellmare
18 May 2019
FC Tokyo 2:0 Consadole Sapporo
Gamba Osaka 1:0 Cerezo Osaka
Jubilo Iwata 2:0 Vegalta Sendai
Kashima Antlers 5:0 Matsumoto Yamaga
Oita Trinita 1:1 Shimizu S Pulse
Yokohama F Marinos 4:1 Vissel Kobe
25 May 2019
Cerezo Osaka 1:0 FC Tokyo
Consadole Sapporo 0:0 Gamba Osaka
Shimizu S Pulse 4:3 Vegalta Sendai
26 May 2019
Nagoya Grampus 0:1 Matsumoto Yamaga
Oita Trinita 0:1 Kawasaki Frontale
Sagan Tosu 1:0 Kashima Antlers
Urawa RD 0:4 Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe 4:1 Shonan Bellmare
Yokohama F Marinos 4:0 Jubilo Iwata
31 May 2019
Shonan Bellmare 1:2 Yokohama F Marinos
1 June 2019
Consadole Sapporo 1:0 Sanfrecce Hiroshima
FC Tokyo 3:1 Oita Trinita
Gamba Osaka 1:1 Kashima Antlers
Jubilo Iwata 1:1 Vissel Kobe
Kawasaki Frontale 1:1 Urawa RD
Matsumoto Yamaga 1:1 Shimizu S Pulse
Sagan Tosu 0:1 Cerezo Osaka
Vegalta Sendai 3:1 Nagoya Grampus
14 June 2019
Kashima Antlers 2:0 Cerezo Osaka
Kawasaki Frontale 1:1 Consadole Sapporo
Sanfrecce Hiroshima 2:0 Shonan Bellmare
15 June 2019
FC Tokyo 0:1 Vissel Kobe
Jubilo Iwata 0:0 Gamba Osaka
Matsumoto Yamaga 0:1 Vegalta Sendai
Oita Trinita 1:1 Nagoya Grampus
Shimizu S Pulse 3:2 Yokohama F Marinos
Urawa RD 2:1 Sagan Tosu
22 June 2019
Cerezo Osaka 2:0 Jubilo Iwata
Consadole Sapporo 3:1 Sagan Tosu
Gamba Osaka 1:0 Shonan Bellmare
Nagoya Grampus 1:2 Shimizu S Pulse
Vissel Kobe 2:2 Oita Trinita
Yokohama F Marinos 1:0 Matsumoto Yamaga
23 June 2019
Vegalta Sendai 2:0 FC Tokyo
29 June 2019
FC Tokyo 4:2 Yokohama F Marinos
Matsumoto Yamaga 1:3 Gamba Osaka
30 June 2019
Jubilo Iwata 1:3 Kawasaki Frontale
Kashima Antlers 2:2 Sanfrecce Hiroshima
Oita Trinita 2:0 Urawa RD
Sagan Tosu 4:2 Shimizu S Pulse
Shonan Bellmare 0:2 Cerezo Osaka
Vegalta Sendai 2:1 Consadole Sapporo
Vissel Kobe 5:3 Nagoya Grampus
6 July 2019
Kashima Antlers 2:0 Jubilo Iwata
Sanfrecce Hiroshima 1:1 Cerezo Osaka
Shimizu S Pulse 2:1 Vissel Kobe
Urawa RD 1:0 Vegalta Sendai
Yokohama F Marinos 1:0 Oita Trinita
7 July 2019
Consadole Sapporo 1:1 Matsumoto Yamaga
FC Tokyo 3:1 Gamba Osaka
Kawasaki Frontale 0:0 Sagan Tosu
Nagoya Grampus 0:2 Shonan Bellmare
13 July 2019
Cerezo Osaka 3:0 Nagoya Grampus
Gamba Osaka 1:0 Shimizu S Pulse
Matsumoto Yamaga 0:1 Jubilo Iwata
Oita Trinita 2:1 Consadole Sapporo
Sagan Tosu 0:2 Sanfrecce Hiroshima
Vegalta Sendai 0:4 Kashima Antlers
Yokohama F Marinos 3:1 Urawa RD
14 July 2019
FC Tokyo 0:3 Kawasaki Frontale
Shonan Bellmare 3:1 Vissel Kobe
20 July 2019
Cerezo Osaka 0:0 Vegalta Sendai
Consadole Sapporo 5:2 Shonan Bellmare
Jubilo Iwata 1:3 Urawa RD
Kashima Antlers 2:1 Sagan Tosu
Matsumoto Yamaga 2:2 Sanfrecce Hiroshima
Nagoya Grampus 2:2 Gamba Osaka
Shimizu S Pulse 0:2 FC Tokyo
Vissel Kobe 0:2 Yokohama F Marinos
27 July 2019
Kawasaki Frontale 3:1 Oita Trinita
31 July 2019
Sanfrecce Hiroshima 3:2 Kawasaki Frontale
Urawa RD 1:1 Kashima Antlers
2 August 2019
Vissel Kobe 2:2 Gamba Osaka
3 August 2019
FC Tokyo 3:0 Cerezo Osaka
Sanfrecce Hiroshima 1:0 Consadole Sapporo
Shonan Bellmare 3:2 Kashima Antlers
Vegalta Sendai 2:1 Jubilo Iwata
Yokohama F Marinos 0:1 Shimizu S Pulse
4 August 2019
Kawasaki Frontale 0:0 Matsumoto Yamaga
Sagan Tosu 2:2 Oita Trinita
Urawa RD 2:2 Nagoya Grampus
10 August 2019
Consadole Sapporo 1:1 Urawa RD
FC Tokyo 1:0 Vegalta Sendai
Gamba Osaka 1:1 Sanfrecce Hiroshima
Kashima Antlers 2:1 Yokohama F Marinos
Nagoya Grampus 3:0 Kawasaki Frontale
Oita Trinita 1:1 Vissel Kobe
Shimizu S Pulse 1:0 Matsumoto Yamaga
11 August 2019
Cerezo Osaka 1:2 Sagan Tosu
Jubilo Iwata 2:3 Shonan Bellmare
17 August 2019
FC Tokyo 0:1 Sanfrecce Hiroshima
Oita Trinita 0:1 Kashima Antlers
Shimizu S Pulse 0:8 Consadole Sapporo
Shonan Bellmare 2:3 Sagan Tosu
Vegalta Sendai 2:2 Kawasaki Frontale
Vissel Kobe 3:0 Urawa RD
Yokohama F Marinos 1:2 Cerezo Osaka
18 August 2019
Gamba Osaka 1:1 Jubilo Iwata
Matsumoto Yamaga 1:1 Nagoya Grampus
23 August 2019
Kashima Antlers 2:2 Gamba Osaka
Sagan Tosu 1:6 Vissel Kobe
Urawa RD 1:2 Matsumoto Yamaga
24 August 2019
Consadole Sapporo 1:1 FC Tokyo
Jubilo Iwata 0:2 Cerezo Osaka
Kawasaki Frontale 2:2 Shimizu S Pulse
Nagoya Grampus 1:5 Yokohama F Marinos
Sanfrecce Hiroshima 0:0 Oita Trinita
Vegalta Sendai 1:1 Shonan Bellmare
30 August 2019
Nagoya Grampus 1:2 FC Tokyo
31 August 2019
Jubilo Iwata 0:2 Sanfrecce Hiroshima
Matsumoto Yamaga 0:0 Oita Trinita
Sagan Tosu 2:1 Vegalta Sendai
Vissel Kobe 2:3 Consadole Sapporo
Yokohama F Marinos 3:1 Gamba Osaka
1 September 2019
Cerezo Osaka 2:1 Kawasaki Frontale
Shimizu S Pulse 0:4 Kashima Antlers
Shonan Bellmare 1:1 Urawa RD
13 September 2019
Shimizu S Pulse 3:2 Nagoya Grampus
Urawa RD 1:2 Cerezo Osaka
14 September 2019
Consadole Sapporo 1:3 Vegalta Sendai
Gamba Osaka 1:0 Sagan Tosu
Kashima Antlers 2:0 FC Tokyo
Kawasaki Frontale 2:0 Jubilo Iwata
Oita Trinita 2:1 Shonan Bellmare
Vissel Kobe 2:1 Matsumoto Yamaga
Yokohama F Marinos 3:0 Sanfrecce Hiroshima
28 September 2019
Cerezo Osaka 3:1 Gamba Osaka
Kashima Antlers 1:1 Consadole Sapporo
Kawasaki Frontale 1:2 Vissel Kobe
Oita Trinita 1:2 Jubilo Iwata
Sagan Tosu 3:3 Urawa RD
Sanfrecce Hiroshima 1:1 Nagoya Grampus
Vegalta Sendai 1:1 Yokohama F Marinos
29 September 2019
Matsumoto Yamaga 0:0 FC Tokyo
Shonan Bellmare 0:6 Shimizu S Pulse
4 October 2019
Gamba Osaka 5:0 Consadole Sapporo
5 October 2019
Jubilo Iwata 0:2 Yokohama F Marinos
Nagoya Grampus 1:1 Oita Trinita
Sagan Tosu 2:1 FC Tokyo
Sanfrecce Hiroshima 6:2 Vissel Kobe
Vegalta Sendai 0:1 Matsumoto Yamaga
6 October 2019
Cerezo Osaka 0:1 Kashima Antlers
Shonan Bellmare 0:5 Kawasaki Frontale
Urawa RD 2:1 Shimizu S Pulse
18 October 2019
Consadole Sapporo : Cerezo Osaka
Matsumoto Yamaga : Kashima Antlers
Urawa RD : Oita Trinita
19 October 2019
Gamba Osaka : Kawasaki Frontale
Jubilo Iwata : Sagan Tosu
Nagoya Grampus : Vegalta Sendai
Shimizu S Pulse : Sanfrecce Hiroshima
Vissel Kobe : FC Tokyo
Yokohama F Marinos : Shonan Bellmare
2 November 2019
Cerezo Osaka : Matsumoto Yamaga
Consadole Sapporo : Nagoya Grampus
Kashima Antlers : Urawa RD
Kawasaki Frontale : Sanfrecce Hiroshima
Oita Trinita : FC Tokyo
Sagan Tosu : Yokohama F Marinos
Shimizu S Pulse : Jubilo Iwata
Vissel Kobe : Vegalta Sendai
3 November 2019
Shonan Bellmare : Gamba Osaka
9 November 2019
Cerezo Osaka : Shonan Bellmare
Jubilo Iwata : FC Tokyo
Kashima Antlers : Kawasaki Frontale
Nagoya Grampus : Vissel Kobe
Sanfrecce Hiroshima : Urawa RD
Yokohama F Marinos : Consadole Sapporo
10 November 2019
Oita Trinita : Gamba Osaka
Sagan Tosu : Matsumoto Yamaga
Vegalta Sendai : Shimizu S Pulse
23 November 2019
Consadole Sapporo : Jubilo Iwata
FC Tokyo : Shonan Bellmare
Gamba Osaka : Vegalta Sendai
Matsumoto Yamaga : Yokohama F Marinos
Nagoya Grampus : Sagan Tosu
Sanfrecce Hiroshima : Kashima Antlers
Shimizu S Pulse : Oita Trinita
Urawa RD : Kawasaki Frontale
Vissel Kobe : Cerezo Osaka
30 November 2019
Cerezo Osaka : Shimizu S Pulse
FC Tokyo : Urawa RD
Gamba Osaka : Matsumoto Yamaga
Jubilo Iwata : Nagoya Grampus
Kashima Antlers : Vissel Kobe
Kawasaki Frontale : Yokohama F Marinos
Sagan Tosu : Consadole Sapporo
Shonan Bellmare : Sanfrecce Hiroshima
Vegalta Sendai : Oita Trinita
7 December 2019
Consadole Sapporo : Kawasaki Frontale
Matsumoto Yamaga : Shonan Bellmare
Nagoya Grampus : Kashima Antlers
Oita Trinita : Cerezo Osaka
Sanfrecce Hiroshima : Vegalta Sendai
Shimizu S Pulse : Sagan Tosu
Urawa RD : Gamba Osaka
Vissel Kobe : Jubilo Iwata
Yokohama F Marinos : FC Tokyo